<Mayıs 2020>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gençler Buluştu, Müzik Konuştu...

Kültüre, sanata ve geleceğe yatırım yapan projeleri ile her gün yeni bir genci bünyesine katan Gençlik Merkezi, o gençleri müzik ile bir araya getirdi.

Gençlik Merkezi’nde kişisel gelişim ve hobi derslerine katılan kursiyerler, orkestra, tiyatro ve fotoğraf kulübü öğrencileri, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Beyoğlu Belediyesi Gençlik Buluşmasında bir araya geldi.

Buluşma akşamı, ney öğrencilerinin performansı ile başladı. İzleyenlere duygulu dakikalar yaşatan öğrenciler, ustaları Hafız Halil Necipoğlu için de ney üflediler. Necipoğlu, eşsiz sesi ve yorumu ile salonu huzurla doldurdu. Ney öğrencilerinden hemen sonra sahneyi Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası aldı. Daha önce verdikleri konserlerle müzik severlerin beğenisini kazanan gençler, bu defa aynı çatı altında eğitim alan arkadaşları için çalıp söylediler.

Demircan: Bir hayalim vardı, gençlerin kültür sanat üretiminde aktif rol alması…

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da bu özel akşamda gençlerin yanındaydı. Başkan Demircan, önce Ayşe Ege Kız Teknik ve Meslek Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerinin “Sonbahar Tadında İstanbul” Fotoğraf Sergisi’nin açılışını yaptı. Program esnasında da sergide fotoğrafı olan öğrencilere katılım belgelerini vererek, çalışmalarından dolayı onları tebrik etti.

Sahne alan gençlerin performansını büyük bir dikkat ve beğeni ile izleyen Başkan Demircan, “Bir hayalim vardı. Kültür ve sanatın merkezi Beyoğlu’nda, tiyatroda, müzikte, musikinin her alanında,  bizim gençlerimiz, bizim çocuklarımız kendini yetiştirsin ve etkinliklerimizi kendi yavrularımızla yaptığımız bir kültür şehri inşa edelim. Bugün Gençlik Merkezi’nde kültür ve sanatla iç içe bir gençlik ordusu yetişiyor.” diyerek, hayalini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu dile getirdi. Başkan Demircan daha sonra öğrencilerle birlikte pasta keserek, fotoğraf çektirdi.

Müzikle ve sohbetle geçen Beyoğlu Belediyesi 3. Gençlik Buluşması, hafızalardan uzun süre silinmeyecek.

Tüm Haberler için Tıklayınız...

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!