<Mayıs 2020>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Süheyl & Behzat Uygur Beyoğlulu Gençleri Kahkahaya Boğdu

Beyoğlu Belediyesi’nin “Gençlik Buluşmaları”nın Aralık ayı konukları olan Süheyl&Behzat Uygur kendilerini dinlemeye gelen gençlere tecrübe ve kahkaha dolu saatler yaşattı

Beyoğlu Belediyesi’nin ilçedeki gençleri vizyonu, fikirleri ve tecrübeleri olan, mesleğinde uzman isimlerle buluşturan etkinliği “Gençlik Buluşmaları” devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen bu buluşmaların Aralık ayı konukları tiyatro dünyasının sevilen kardeşleri Süheyl ve Behzat Uygur’du. Oyunculukları ve kişilikleri ile gençlere örnek olan ikili gençlik merkezinin konferans salonunda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Ünlü tiyatrocuların söyleşisine yoğun ilgi gösteren gençler salona sığmayınca kimi gençler söyleşiyi ayakta izlemek zorunda kaldı.

“Yerel Yönetimler Çok Sayıda Tiyatro Salonu Açtı”

Konferans salonunun sahnesine gençlerin yoğun alkışlarıyla çıkan Uygur kardeşler neşeli ve esprili söyleşileriyle sevenlerini iki saat boyunca kahkahaya boğdular. Karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen söyleşide gençler tiyatro hakkında merak ettikleri tüm soruları sordular. Gençlerin sorularına deneyimlerini de katarak cevaplayan ikili ‘İyi bir tiyatrocu olmak için ne yapmalıyız?’ sorusunu tiyatroyu çok sevmek, çok çalışmak, iyi bir tiyatro izleyicisi olmak ve tiyatro eğitimi almak olarak cevapladı. Yerel yönetimlerin İstanbul’da çok sayıda salon açtığını belirten ikili salon yok iddialarına katılmadıklarını ifade ettiler. Behzat Uygur, bir soru üzerine; tiyatro salonlarının sayısının artması için insanların tiyatroya gitmesi gerektiğini belirterek, büyüklere de gönderme yaptı; “Tiyatroya gitmeyen anne-baba çocuğunu da tiyatroya teşvik etmiyor. Bu çok yanlış. Oysa ki, çok güzel çocuk oyunları var. Anne- babalar çocuklarını tiyatroya götürmeli. Bizim küçüklüğümüzde tiyatroya gidilirdi. Bu bir kültürdü. Anne babalar bu kültürü çocuklarına aşılamalı. İnsanlarımız artık televizyon karşısında, bilgisayar başında çok vakit kaybediyorlar. Bizim sosyalleşmemiz gerekiyor.”   

Mahalle Kültüründen Beslendik

Özel hayatlarına yönelik soruları da tüm samimiyetleriyle cevaplayan ikili anılarını sahnede canlandırdı. Çocukluklarının Kocamustafapaşa’da geçtiğini belirten kardeşler, mahalle kültürüyle büyüdüklerini kişiliklerinin bu kültürle beslendiğini, başarılarının ardında bu kültürün ciddi önemi olduğunu sözlerine eklediler. Dolu dolu geçen söyleşide,  Nejat Uygur’un sağlığının sorulması üzerine duygulanan ünlü tiyatrocular babalarının sağlığı hakkında zaman zaman sosyal medyada çıkan asılsız haberlerin kendilerini çok yıprattığını söylediler.

Keyifli geçen söyleşiyi gençlerin kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek noktalayan Uygur kardeşler gençlik merkezinin gençler için mükemmel bir buluşma noktası olduğunu söylediler. Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Tokel söyleşi sonunda katılımlarında ötürü iki Süheyl&Behzat Uygur ikilisine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Tüm Haberler için Tıklayınız...

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!